Mi történik, ha két játékos futás közben egyszerre érinti a célkötelet?
2013-06-24 17:41:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nem tudom, megtörténne-e vagy sem.

A kérdésem az,

Mi történik, ha két sportoló futás közben egyszerre érinti a célkötelet (függetlenül attól, hogy akár 100 m, akár hosszú táv lehet)?

Hogyan dől el a győztes? (mint például a krikettben túl, a labdarúgásban döntetlen bontó büntető).

+1 egy nem tücsök kérdésre (amíg el nem olvasom az utolsó sort) :) ... és az olimpiával kapcsolatos (nemzetközi szintű) választ lásd [ezt] (http: //sports.stackexchange. com / a / 1027/527).
A nagy versenyeken általában kamerák vannak a célnál, hogy kiderüljön, ki volt az első. De nem tudom, mi történik, ha ez még mindig nem segít - bár abban is biztos vagyok, hogy a sportolóknak nem kell újra versenyezniük. Más tényezők szerint kerülnek elhelyezésre.
+1, még nem hallottam ilyesmit. Van kamerájuk, amely akár másodpercek töredékét is képes rögzíteni. Tehát mindig megkapják.
@edmastermind29, azt hiszem, láttam ezt a kérdést és választ, és mindkettőt felértékeltem (mert ott látom). Nem vettem észre, amikor itt kommentáltam.
Egy válasz:
Devin
2013-07-09 21:35:49 UTC

Először is fontos megérteni, mi minősül a verseny "befejezésének" az atlétikában. A győztes nem az első ember, aki testrészeket visz át a vonalon, vagy "megérintette a szalagot", ahogyan hivatkozott. A győztes az első ember, aki törzsét át érte a célvonalon.

Ehhez hasonló helyzet állt elő a 2012-es londoni olimpia amerikai olimpiai versenyein. Allyson Felix és Jeneba Tarmoh holtversenyben a 3. helyre (ami azért volt fontos, mert csak az első 3 helyezett kvalifikálta magát az olimpiai csapatba). Eredetileg Tarmoh-ot 1000 000 másodperccel nyilvánították győztesnek, de később megállapították, hogy döntetlen volt (az általuk használt kamerák 3000 kép / mp sebességgel lőttek - ami meglehetősen alkalmas a döntetlen meghatározására).

Ha ez megtörténne az olimpián, mindkettő bronzérmet kapna. Ha a holtverseny 1. lett volna, akkor mindketten aranyérmet kapnak, a harmadik helyezett pedig bronzot kap, és ezüst nem kerül kiosztásra (Ez 2000-ben történt, amikor Gary Hall Jr. és Anthony Ervin holtversenyben voltak az 50M-en szabadfogású úszás).

Mivel azonban a csapatnak csak 3 tagja kvalifikálta magát, döntetlenre volt szükség. Az USATF-nek (sem az IAAF-nak - a T&F nemzetközi irányító testületének) nem voltak szabályai ennek a bizonyos döntetlennek a rendezésére, ezért a következőkhöz folyamodtak:

• ott érmefordítás vagy kifutás lesz.
  • Minden futó kiválaszthatja, hogy melyik opciót szeretné. Ha nem értenek egyet, akkor a tiebreaker kifutó lesz.
  • Ha mindkét futó úgy dönt, hogy nem választ opciót, akkor a tiebreaker érme lesz.

Végül Jenebah Tarmoh kihúzta a tie-breakből és megadta a helyet Felixnek.

Egy ilyen helyzet nyilván ritka, és valószínűleg csak rövidebb távokon fog bekövetkezni.

A kapcsolatok megszakításának egyik részlete az, hogy míg az időket csak a másodperc századrészéig (.01) közlik és rögzítik, a célkamerák gyakran ezredrészeket (.001) határozhatnak meg. Ez lehetővé teszi a tisztviselők számára, hogy megszakítsák a kapcsolatokat az olyan sportolók között, akiknek a nyilvántartása szerint "ugyanaz" a célidő.

Ezt a kérdést és választ automatikusan lefordították angol nyelvről.Az eredeti tartalom elérhető a stackexchange oldalon, amelyet köszönünk az cc by-sa 3.0 licencért, amely alatt terjesztik.