view on stackexchange narkive permalink

Kosárlabdában miért nyerje meg a nyitó ugró labdát, ha nincs előny (a birtoklás utána változik).

Ön konkrétan az NBA-ről kérdez, igaz, és nem az NCAA-ról vagy másról?
Főleg az NBA, elmúló érdeklődés az NCAA iránt.
Az NCAA-nak természetesen van egy speciális előnye, mivel a kezdőbetű után nincsenek ugró labdáik: birtoklási nyíluk van, így a kezdő ugrás nyertese vagy egyenlő, vagy még egy birtoklást kap.
Emlékszem, hogy találkoztam valamilyen sportíró írásával, aki azt állította, hogy jobb a 4. negyedet labdával kezdeni (ami akkor történik, ha megnyeri az ugró labdát, legalábbis az NBA-ben).
Kettő válaszokat:
Coach-D
2015-03-26 19:13:20 UTC

Mert a 4. negyedben szeretné megszerezni az extra birtoklást.

Az a csapat, amely a nyitócsapás után megszerzi a labdát, az ellenfél végvonalában játékba hozza a labdát a negyedik periódus megkezdéséhez. A kezdő csapot elvesztő csapat a második és a harmadik negyed elején játékba hozza a labdát az ellenfél végénél.

NBA szabályok története

Megjegyzés az NCAA-hoz és az alacsonyabb ponthoz - Az ugró labda nagyon fontos, mert minden vagyon váltakozik, beleértve az ugró labda helyzetét és a második félidő birtoklását. Az eredeti kosárlabda szabályok egy ugró labdával rendezték a dolgokat. A birtoklási nyíl arra késztette a dolgokat, hogy gyorsabban haladjanak és igazságosabbak legyenek a kisebb csapatokkal szemben (és megszabaduljanak a játékvezetőktől, akiknek problémái vannak egy jó, korrekt labdát dobni az ugrásokhoz).

Bemutatna néhány bizonyítékot arra vonatkozóan, hogy egy extra birtoklás jelentős előny?
Nem kap extra birtoklást a negyedikben, mivel váltakozik. Valójában a harmadikban kapná meg pozícióját, ami hátránynak tűnik (ha van ilyen, mint az @PhilipKendall államok).
Ehhez egyáltalán nem kell statisztikai előny. Az NBA edzői a 4. negyedről szólnak. Ha egy NBA-edző a 4. helyet akarja megszerezni, akkor azt akarja, hogy a nagyja nyerje a tippet. A nagynak mindegy, hogy van-e statisztikai előny, azt csinálja, amit az edzője akar. Előnye tehát egy boldog edző.
@StackOverflowed - Nem. A vesztes labdát szerez a 2. és 3. negyedben. Soha nem emlékszem, hogy az NBA-nek váltakozó negyedei voltak.
Biztos vagyok benne, hogy vannak olyan SLOAN adatok, amelyek azt mondják, hogy ha a meccs döntetlen, akkor az a csapat, amely a 4. negyedben birtokolta első alkalommal az idő 53% -át nyeri
-1
@Coach-D, de mekkora előnyt jelent egy csapatnak egy extra birtoklás, amely a 4. negyedig vezethet? Ha ez körülbelül 3% körül van, akkor mindez megszűnik.
@StackOverflowed - Link hozzáadva a válaszhoz.
@PhilipKendall - Mint mondtam, az edzők azt akarják, hogy a labda a 4. helyet kezdje. Ha egy közvélemény-kutatást tartottak az NBA összes edzőjétől, és azt kérdezték tőlük, hogy 100% -osan el akarják-e nyerni a tippet, akkor igent mond. A statisztikákkal soha nem lehetne következtetni a borravaló előnyére. Mivel, ha van egy domináns nagy embered, aki tippeket nyerhet, az valószínűleg azt jelenti, hogy valamivel nagyobb esélyed van a játék megnyerésére. Azt hiszem, hogy a tippgyőztes e játékok legalább 51% -át megnyerte, de ennek valószínűleg semmi köze a tipp megnyeréséhez.
Azt hiszem, igazad van a nap végén, de nem találom hasznosnak a statisztikák létezését, sem az NBA edzőinek véleményét (lásd: NFL edzők és 2 vagy 4, 1 és 1).
@Joe - Először összefüggés van a nyert tippek és a játék megnyerése között. Azt javasoltam, hogy a "tipp" nem lehet kikövetkeztethető alap, mert a csapata sportolójának kell a tipp elnyerése. Ha minden csapatnak kijelölt "tip srác" lenne, és nem tudna játszani, akkor biztosan tudnánk. Bármely bball statisztika webhelyen szoros összefüggés van, miszerint a 4. negyedév teljesítménye messze felülmúlja a másik hármat a győzelem korrelációjában. Szoros összefüggés van abban is, hogy egy extra birtoklás növeli a negyedik győzelem esélyét. A boldog edző is jó dolog, igaz?
Azt mondom, hogy csak annyit mondtál, hogy szavakat adsz: ami jobb lenne, az a tényleges statisztika. Link egy tanulmányhoz. Tényleges adatok, ilyesmi. Enélkül a válaszod helyesnek tűnik, de ez csak tipp.
@Joe - Meg kell értened, hogy ez óriási munka lenne. Például ki kell dobnia a játékok hatalmas részhalmazát, mert a 4. találatig teljesen lejárhatnak (95% + győzelem várható ideje), akkor Önnek van a legjobb nagy tényező az ugrás és 10-20 egyéb változó megszerzéséhez. Csak hátha elnyeri a tippet? Senki nem fog ennyi munkát bevinni. Ami a win% -ot illeti, a legnagyobb összefüggés az 1. negyedévben van. Nem azért, mert a nagyszerű csapatok jobban játszanak az elsőben, egyszerűen többet, majd kevesebbet játszanak kezdőikkel a lefújási idő alatt.
Ez rendben van, de amit mondok, folyton azt mondod, hogy "a statisztika megmutatná" anélkül, hogy statisztikákat adnál meg. Ne mondja, hogy "a statisztika megmutatná ...", ha nincs meg a statisztika, az félrevezető.
Philip Kendall
2015-03-26 12:39:06 UTC

Nincs valódi ok; ahogy mondod, a birtoklás utána változik. Valószínűleg a legnagyobb előny az első birtoklás pszichológiai előnye, és ezáltal az első lehetőség a vezetés megszerzésére, de úgy gondolom, hogy ez nagyon kisebb előny.

Ezt a kérdést és választ automatikusan lefordították angol nyelvről.Az eredeti tartalom elérhető a stackexchange oldalon, amelyet köszönünk az cc by-sa 3.0 licencért, amely alatt terjesztik.